SBP sertifitseerimine

Mis on SBP (Säästva Biomassi Programm) sertifitseerimine?

SBP (Sustainable Biomass Program) on sertifitseerimisskeem, mille eesmärgiks on  tagada, et biomassi, eelkõige puidugraanulite ja puiduhakke tootmine ning kasutamine, oleks jätkusuutlik, läbipaistev ja vastaks rahvusvahelistele säästlikkuse nõuetele.
Miks valida meid

Meie eelised

ASJATUNDLIKKUS

Oskame ja saame Teile abiks olla nii tehniliste küsimuste korral kui ka protsessi selgel lahti seletamisel.

TEADMISED JA KOGEMUS

Meie audiitorid on läbinud põhjaliku koolituse standardite kohta ning meie audiitoritel on pikaajaline auditeerimise kogemus seotud sektoris.

OPERATIIVSUS

Pakume pädevat ja kvaliteetset teenust, muutes sertifitseerimise protsessi sujuvaks ning tõhusaks.

Miks just SBP sertifitseerimise skeem?

SBP sertifitseerimine on oluline vahend puidust energia tootjate ja tarbijate jaoks, tagades, et nad kasutavad biomassi, mis vastab rahvusvahelistele jätkusuutlikkuse standarditele ja aitab kaasa kliimamuutuste leevendamisele.

Peamised SBP sertifitseerimise aspektid on järgmised:

  1. Jätkusuutlikkus: Sertifitseerimisskeem hindab, kas biomass on toodetud viisil, mis austab keskkonda ja bioloogilist mitmekesisust. See hõlmab metsade jätkusuutlikku majandamist, sealhulgas vastutustundlikku metsaraiet ja taastuvat biomassi tootmist.
  2. Jälgitavus: SBP tagab kogu tarneahela läbipaistvuse alates metsast või tootmiskohast kuni lõpptarbijani. See aitab kindlaks teha, kas biomass pärineb jätkusuutlikest allikatest.
  3. Sotsiaalsete ja keskkonnamõjude hindamine: SBP sertifitseerimisega kaasneb ka hindamine, kas biomassi tootmine järgib kohalikke seadusi, austab kohalikke kogukondi ning aitab vältida negatiivseid sotsiaalseid ja keskkonnamõjusid.
  4. Vastavus õigusaktidele: SBP sertifitseerimine on kooskõlas jätkusuutlikkuse nõuetega, mis tulenevad Euroopa Liidu taastuvenergia direktiivist (RED II) ja teistest rahvusvahelistest seadusandlikest raamistikest.

Sertifitseerimise protsess

SBP süsteem koosneb erinevatest standarditest, mis sõltuvalt Teie tegevusest ja biomassi varumise loogikast võivad rakenduda:
1

SBP Standard 1

Säästvusnõuded biomassile (Feestock Compliance) – määrab kindlaks nõuded biomassi säästvale hankimisele.
2

SBP Standard 2

Biomassi kontrollimine (Feedstock Verification) – määrab nõuded tarnepiirkonna määratlemiseks, riskide hindamiseks ja riskide maandamiseks.
3

SBP Standard 3

Sertifitseerimiskava nõuded (Requirements for Certification Bodies) – nõuded sertifitseerimisasutustele.
4

SBP Standard 4

Tarneahela nõuded (Chain of Custody) – käsitleb nõudeid biomassi tarneahela jälgitavusele ja läbipaistvusele (sh mahtude kontroll).
5

SBP Standard 5

Andmekogumise ja aruandluse nõuded (Collection and Communication of Data) – keskendub energiatootmise ja biomassi töötlemisega seotud andmete kogumisele ja edastamisele.

6

SBP Standard 6

Energia- ja süsinikuandmete aruandlus (Energy and Carbon Balance Calculation) – kasutatakse kasvuhoonegaaside heitkoguste arvutamiseks ja energiatõhususe määramiseks.

Mõistmaks, milliseid standardeid ja tulenevaid protsesse on vaja sertifitseerimisel läbida, on oluline mõista, millega täpselt tegelete (olete biomassi varuja, graanulitootja, energiatootja vm) ning milline on Teie tarnepiirkond.      

Kuidas saame Teid aidata?

Kas Teie kliendid küsivad SBP sertifitseeritud tooteid, on Teil mõni küsimus SBP sertifitseerimisskeemi kohta või soovite hinnakalkulatsiooni? Võtke julgelt ühendust, meil on hea meel Teid aidata.