UKCA märgistus ja sertifitseerimine

Mis on UKCA märgistus?

Peale Suurbritannia lahkumist Euroopa Liidust algas 1. jaanuaril 2021 uus markeerimise ajajärk toodetele, mida soovitakse lasta Suurbritannia (Inglismaa, Wales ja Šotimaa) turule. See hõlmab enamikku toodetest, millele kehtib CE-märgistus. NB! Põhja-Iirimaale kehtivad eraldi nõuded, kus UKCA märgisest ei piisa. Tuleb järgida UKNI või CE-märgistuse nõudeid.

Kuigi uus markeerimise skeem jõustus 1. jaanuaril 2021 antakse ettevõtetele uute nõuetega kohanemiseks lisaaega kuni 31. detsember 2022. Selle ajani kehtib/tunnustatakse CE-märgistust.

Alates 1. jaanuarist 2023 on UKCA märgistus kohustuslik kõigile asjakohastele uutele ja olemasolevatele toodetele, mis lastakse Suurbritannia turule.

UKCA märgistus asendab CE-märgistuse kõikidele kohaldatavatele toodetele, mis lastakse Suurbritannia turule.

Miks on vaja UKCA märgistust?

Kui te soovite oma tooteid peale üleminekuperioodi lõppu (31. detsember 2022) turustada Suurbritannia turul on UKCA märgistus teile vajalik antud turule pääsemiseks.

Mida on vaja teha UKCA märgise saamiseks?

1. Päring. Võtke meiega otse ühendust või saatke meile päring läbi meie kodulehe. Võtame teiega ühendust ja tutvustame edasised sammud.

2. Tööprogramm UKCA märgistuseks. Meie audiitor võtab teiega ühendust, täpsustab sertifitseerimise käsitlusala (standardid, millele märgist soovitakse) ja koostab UKCA märgistuse saamiseks tööprogrammi ning pakkumise.

3. Audit. Üks meie audiitoritest teostab sertifitseerimise auditi, mis sisaldab teie dokumentatsiooni hindamist, üksuste külastust jm seonduvat vastavalt rakendatavatele standarditele.

NB! Kui teil on soov nii CE märgistusele kui UKCA märgistusele siis saame teostada need koos ühise hindamisena.

4. Sertifikaat. Kui te olete edukalt läbinud sertifitseerimise protsessi väljastatakse teile selle kinnituseks akrediteeritud sertifikaat. Teil on õigus hakata oma tooteid turustama ja märgistama UKCA-märgisega.

Kuidas saame meie teid UKCA märgistuse taotlemisel aidata?

Meie sooviks on muuta teie üleminek CE märgistuselt UKCA märgistusele (või uue UKCA märgistuse taotlus) võimalikult lihtsaks ja eemaldada protsessiga kaasnev segadus, jättes teid keskenduma sellele, mida teie kõige paremini teete.

Meiega on:

  • CE märgistuse üleviimise protsess UKCA märgistusele kiire ja lihtne (oleme koostööpartnerid mitmele UK sertifitseerimisasutusele nagu BBA, CATG, Blue Sky Certification);
  • teie CE märgistuse ja UKCA märgistuse audit(id) ühildatud (üks audit kaks märki);
  • UKCA märgistuse sertifikaat kaetud UKAS (United Kingdom Accreditaton Service) akrediteeringuga.

Võta meiega ühendust!

NCS  Estonia OÜ
Peterburi tee 81
13816 Tallinn, Eesti
+372 508 4318
info@ncsgroup.eu

NCS  Estonia OÜ
Peterburi tee 81
13816 Tallinn, Eesti
+372 508 4318
info@ncsgroup.eu