UKCA märgistus ja Suurbritannia ehitusturu nõuded

Mis on UKCA märgistus?

Peale Suurbritannia lahkumist Euroopa Liidust algas 1. jaanuaril 2021 uus markeerimise ajajärk toodetele, mida soovitakse viia Suurbritannia (Inglismaa, Wales ja Šotimaa) turule. See hõlmab enamikku toodetest, millele kehtib CE-märgistus. NB! Põhja-Iirimaale kehtivad eraldi nõuded, kus UKCA märgisest ei piisa. Tuleb järgida UKNI või CE-märgistuse nõudeid.

Kuigi uus markeerimise skeem jõustus 1. jaanuaril 2021 antakse ettevõtetele uute nõuetega kohanemiseks lisaaega kuni 31. detsember 2022. Selle ajani kehtib/tunnustatakse CE-märgistust.

Alates 1. jaanuarist 2023 on UKCA märgistus kohustuslik kõigile asjakohastele uutele ja olemasolevatele toodetele, mis lastakse Suurbritannia turule.

Miks valida meid

Meie eelised

Teadmised

Aitame mõista Suurbritannia ehitusturu nõudeid ja sertifitseerida Teie tooteid sihtturul kehtivate standardite põhjal.

Rahvusvaheline kogemus

Meie koostööpartneri CATG kaudu oleme võimalised sertifitseerima ehitustooteid erinevate Suurbritannia kohalike nõuete kohaselt.

Arusaadavus

Pakume eestikeelset sertifitseerimisteenust Suurbritannia standarditele.

Mis on UKCA ja CE erinevus?

UKCA-märgistus näitab vastavust Ühendkuningriigi õiguslikele nõuetele, mis võivad erineda  Euroopa Liidu nõuetest. CE-märgistus näitab vastavust ainult ELi õigusaktidele. 

UKCA märgistus asendab Euroopa Liidu nõuded kõikidele kohaldatavatele toodetele, mis lastakse Suurbritannia turule.

Miks on vaja UKCA märgistust?

Kui te soovite oma tooteid peale üleminekuperioodi lõppu (31. detsember 2022) turustada Suurbritannia turul on UKCA märgistus teile vajalik antud turule pääsemiseks.

Mida on vaja teha UKCA märgise saamiseks?

1

Päring

Võtke meiega otse ühendust või saatke meile päring läbi meie kodulehe. Võtame teiega ühendust ja tutvustame edasised sammud.

2

TÖÖPROGRAMM UKCA MÄRGISTUSEKS

Meie audiitor võtab teiega ühendust, täpsustab sertifitseerimise käsitlusala (standardid, millele märgist soovitakse) ja koostab UKCA märgistuse saamiseks tööprogrammi ning pakkumise.

3

AUDIT

Üks meie audiitoritest teostab sertifitseerimise auditi, mis sisaldab teie dokumentatsiooni hindamist, üksuste külastust jm seonduvat vastavalt rakendatavatele standarditele.

4

Sertifikaat

Kui te olete edukalt läbinud sertifitseerimise protsessi väljastatakse teile selle kinnituseks akrediteeritud sertifikaat. Teil on õigus hakata oma tooteid turustama ja märgistama UKCA-märgisega.

NB! Kui teil on soov nii CE märgistusele kui UKCA märgistusele siis saame teostada need koos ühise hindamisena.

Kuidas saame meie teid UKCA märgistuse taotlemisel aidata?

Meie sooviks on muuta teie üleminek CE märgistuselt UKCA märgistusele (või uue UKCA märgistuse taotlus) võimalikult lihtsaks ja eemaldada protsessiga kaasnev segadus, andes teile võimaluse keskenduda sellele, mida teie kõige paremini teete.

Meiega on:

  • CE märgistuse üleviimise protsess UKCA märgistusele kiire ja lihtne (oleme koostööpartnerid mitmele UK sertifitseerimisasutusele nagu BBA, CATG, Blue Sky Certification);
  • teie CE märgistuse ja UKCA märgistuse audit(id) ühildatud (üks audit kaks märki);
  • UKCA märgistuse sertifikaat kaetud UKAS (United Kingdom Accreditaton Service) akrediteeringuga.